Size Bir Telefon Kadar Yakınız
0531 232 81 81
Dil Seçin
tren

Tomtom Mahallesi Elektrikçi

Tomtom Mahallesi Elektrikçi

Beyoğlu Tomtom Elektrik Servisi

Elektrikçiler, konut, işletme, fabrika gibi mekanların elektrik ve güç sistemlerini kurar, bakım ve onarım faaliyetlerini yürütürler. Elektrikçiler tüm elektrik sistemlerine hakimdir. Karmaşık planları okuyabilir ve hangi sisteme nasıl müdahale edilmesi gerektiğini kısa sürede belirleyebilirler.  Tomtom elektrikçi Firmamız, alanında uzman ekip arkadaşları sayesinde kısa zaman içinde tüm sorunlarınızı gidererek, mağduriyet oluşmasını ve zaman kaybı yaşamanızı engellemektedir. Sektör içerisinde uzun yıllardır hizmet sağlayan firmamıza 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

 

Elektrik Tamircisi Nerelerde Hizmet Verir? acil elektrik

 

Elektrik tamircisinin oldukça geniş bir çalışma sahası vardır. Şantiyeler, fabrikalar ve iş yerleri elektrikçilerle sık karşılaşılan çalışma sahalarıdır. Bunun dışında, bir elektrikçi elektrik sistemlerinin olduğu her yerde çalışabilir. Öte yandan son derece tehlikeli bir meslek icra ederler. Bazen yüksek yerlerde, bazen yerin altında çalışırlar; bazen de olumsuz hava koşullarıyla mücadele ederler. Tomtom mahallesi elektrik Her ne kadar uzmanlaşmış olurlarsa olsunlar her an tehlike altındadırlar. Yapılan araştırmalar elektrik tamircisinin en riskli beş meslek grubu arasında yer aldığını göstermektedir. Buna karşın mesleklerini büyük bir özveriyle yaparlar. Çoğu elektrikçi haftada yirmi saat çalışmakla beraber acil elektrikçi sunan hizmeti sunanlar 7 gün 24 saat bilfiil çalışırlar. Firmamıza acil elektrik hizmeti vermekle ve kısa zaman içinde ulaşım sağlaması ile sektörde hatırı sayılır bir yer kazanmıştır. Sizde ihtiyacınız olan her an firmamızdan elektrikçi hizmeti alabilirsiniz.

Tomtom bölgesinde şofben elektrik tesisat işleri, kombi’ye uygu şartel takması işlerinizi itina ile yapılmaktadır, kombilerde genelde 2-4-6 amper sigorta takılması uygundur.Şofben bağlantısı ve elektrik kablosu antiglon olması ve 3-2.5 olmasına dikkat edilmelidir.ayrıca yüksek amper elektrik çektiği için 32 amper takılması uygundur.Klimlarda şartel takılması klimanın btu gücüne göre değişkenlik gösterir, örnek 12- 9 – btu lu bir klima için 16amper sigorta uygun olup gücü yükseldikçe şartel ve kablo konusunda mesafe de baz alınarak uygun kablo tercihi yapılması gerekir.

İnternet Arızaları Elektrikçi 

 

Tom tom İnternet arızaları elektrikçi hizmeti ihtiyacı duymayanımız var mıdır acaba? Yaşamımızda bu denli önemli bir yer tutan internetle ilgili çeşitli arızalar, hemen hepimizin başına gelmiştir. Böyle bir durumla karşılaştığımızda yaptığımız ilk şey, güvenilir ve işinin ehli bir internet arıza onarım ekibi araştırmak olacaktır.

İnternet arızalarında çeşitli etkenler söz konusu olabilir. Bunları birkaç başlık altında toparlayıp makalemize başlayalım.

İnternet arızaları – Bilgisayar arızası

İnternet arızaları konusunda en sık karşılaşılan durum, bağlantı problemleridir. İnternet kesintilerinden kaynaklanan, ethernet kablosuna bağlı akım değişiklikleri söz konusu olabilir.

Bu durumda, elektrik fişini bilgisayardan tamamen çıkarmak ve akımı uzaklaştırmak çözümü denenebilir.

İnternet arızaları – Modem arızası

Modem arızaları da internet arızaları durumlarında yine sıkça karşılaşılan faktörlerdendir. Peki ne yapılabilir?

Modem ayarlaması, nispeten zor ve karmaşık bir iştir. Modem ayarlarının düzgün olmaması durumunda sağlıklı bir internet bağlantısına erişmeniz mümkün değildir.

İnternet sağlayıcınıza ya da size en yakın internet arızaları elektrikçi servisine ulaşmanız önerilir.

Beyoğlu Uydu Servisi

Uydu çanak anten kurulumu için 2 önemli tespitte bulunmak gerekir:

1 – Yer tespiti

Montajı yapılacak uydu için sağlam bir zemin belirlemek çok önemlidir. Ahşap gibi sallanmaya meyilli ya da ağırlığı taşıyamayacak baca türü yerlerden kaçınmak gereklidir.

2 – Yön tespiti

Anten hangi uydu için kurulacak, öncelikle bunun yönü tespit edilmelidir. Örneğin Astra, Türksat gibi uyduların her biri farklı yönleri seyredecek şekilde kurulmaktadır.

Uydu çanak anten ayarlama

Çanak anten ayarlama konusundaki en önemli faktör, LNB eğimidir. LNB gereken yöne çevrilmeden doğru bir anten ayarlaması yapmak mümkün değildir.

Peki LNB nedir, kısaca bundan bahsedelim. Birçok elektrik devreleri barındıran bir tür sinyal dönüştürücü cihaz olarak tanımlayabiliriz LNB’yi. Plastik ya da metal kaplama olabilir.

Ancak LNB eğimi doğru bir şekilde ayarlandıktan sonra çanak anten ayarlaması yapılabilir. Anten yönünü, anteninizi sağa sola çevirmek şeklinde yapabilirsiniz. Doğru istikameti ise çevredeki diğer antenlere bakarak belirleyebilirsiniz.

Avize asma ve montajı

Ev, ofis gibi kapalı mekânlarda tercih edilen avizelerin askı aparatlı avizeler ve duvara yapışık avizeler olmak üzere iki türü bulunmaktadır.

İç dekorasyonun en önemli aksesuarlarından olan aydınlatma aracı avizelerin monte edileceği tavan yapısı da önem arz etmektedir. İster geleneksel tavan olsun ister asma tipli tavan olsun isterse tepsi tavan olsun hepsinin avize montajı farklıdır.

Montaj sırasında en önemli ve dikkat edilmesi gereken unsur, mekânın sigortasının indirilerek, elektrik ile bağlantının kesilmesidir. Elektrik bilgisi olmayan kişilerin, bilinçsizce davranışları hayati tehlikeleri ve riskleri de beraberinde getirir.

Avize asma montaj nasıl yapılır?

İlk yapılması gereken, elektrik ile bağlantının kesilmesidir. Askı aparatlı avizelerde ölçü alınır, ölçünün işaretlendiği yer darbeli matkap ile delinir. Çekiç yardımı ile dübeller takılır. Askı aparatına geçirilen vidalar, dübellere şarjlı tornavida yardımı ile sabitlenir. Avize kabloları ile tavandaki elektrik akımı bulunan kablolar bağlanır.

Avizelerde sarı, kahverengi ve mavi olmak üzere üç kablo bulunur; tavandan gelen kabloların ikisi aynı renk, bir tanesi farklı renk olur. Tavandan gelen farklı renkteki kablo avizedeki sarı renkli kabloya bağlanır ve ucu pense yardımı ile kanca şekline getirilir.

Başlıca Servisler

 • Tüm elektrik Tesisat işleri Acil elektrik servisi
 • Arıza bakım onarım işleri Yakın elektrikçi
 • Aydınlatma spot işleri led aydınlatma
 • Pano kurulum, bakım ve tamiri 
 • İnternet arıza bakım işleri
 • Montaj işlemleri avize asma
 • Elektrik Arızası priz ve şartel onarımı
 • Priz arızalarının giderilmesi 
 • Klima elektrik işleri Kombi elektrik tesisat işleri
 • En yakın elektrik tamir işlemleri topraklama hattı çekimi
 • Şofben elektrik işleri Termosifon elektrik kablo işleri
 • Güvenlik kamera servisi montaj arıza bakımı
 • Telefon kablosu internet kablo çekme işleri
 • Uydu çanak işleri Uydu montaj kurulumu tv kurulum